Targi mieszkaniowe – i co dalej?

Targi mieszkaniowe – i co dalej? to pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie do końca przygotowały się do wizyty na targach… Jeśli Ty masz spisane wszystkie informacje w uporządkowany sposób, to dalszy proces analizy nie będzie taki straszny 🙂 Czas zweryfikować wiedzę i obrać kierunki dalszego działania 🙂

Oceń wiarygodność dewelopera – Targi mieszkaniowe – i co dalej?

Na targach mieszkaniowych, z pewnością zebrałeś informacje o kilku interesujących Cię inwestycjach. Zdobyłeś kontakt do sprzedawców oraz wyrobiłeś swoje subiektywne zdanie na temat ich obsługi. Czas zweryfikować swoją opinię.

  • Jednym z miejsc, które warto sprawdzić na początek, jest Polski Związek Firm Deweloperskich. Organizacja ta dba o jakość na rynku deweloperskim oraz wyznacza standardy relacji klient-deweloper. Deweloperzy, którzy sami sięgają po dodatkową wiedzę i dbają o jakość obsługi, z pewnością wzbudzają większe zaufanie.
  • Sprawdź, ile ukończonych inwestycji ma już na swoim koncie dany deweloper. Im większe doświadczenie tym lepsza wiarygodność. Często zdarza się również, że mniejsi deweloperzy bardziej starają się o klienta. Na nich również warto zwrócić uwagę, jednak trzeba pamiętać, aby zachować większą ostrożność w kontekście prawnym.
  • Popytaj znajomych o ich spostrzeżenia. Może ktoś już kupował mieszkanie u danego dewelopera? Jakie były jego doświadczenia? Jeśli nie znajomi, to może znajomi znajomych? W dobie rozwoju mediów społecznościowych, dużo łatwiej jest dotrzeć do osób blisko związanych z daną tematyką.
  • Jeśli masz trochę wolnego czasu, to skorzystaj z możliwości pojechania do interesującego Cię miejsca zamieszkania i porozmawiaj z mieszkańcami. Może być tak, że proces budowy jest dopiero na etapie “dziury w ziemi”. Przejedź się wtedy w inne miejsce, gdzie mieszkanie od danego dewelopera jest już gotowe i dopytaj o doświadczenia. Zobacz listę pytań.
  • Dużo opinii na temat deweloperów – szczególnie tych mniej pochlebnych – znajdziesz w internecie 🙂 Wzburzeni mieszkańcy opisują swoje sytuacje na różnych forach czy grupach na facebooku. Wpisy dotyczą głównie zakupu mieszkania, a także dotykają bezpośrednio deweloperów, których oceniają w wizytówkach google.Informacje te zawsze warto przefiltrować indywidualnie. Należy pamiętać, że sprzedaż jest to bardzo personalne doświadczenie. Zarówno osoby, która dokonuje zakupu jak i konkretnego sprzedawcy. Informacje, na które warto zwrócić uwagę to np.: Czy deweloper pomaga w naprawach usterek? Jak wygląda proces odbioru mieszkania? Jakie mamy wsparcie w trudnych sytuacjach, wynikających z jego winy?

Zweryfikuj lokalizacje pod względem analizy osiedla i budynku

Jeśli dobrze przygotowałeś się do targów mieszkaniowych, to prawdopodobnie ten etap masz już za sobą. Dobrze znasz lokalizację i rozmieszczenie usług wokół budynku. Warto do tego etapu powrócić. Być może na targach trafiłeś na nowe inwestycje, o których wcześniej nie słyszałeś, a zainteresowały Cię.

Jeśli dopiero teraz trafiłeś na nasz artykuł, zapraszamy tutaj: link

 

Skonsultuj rzut – Targi mieszkaniowe – i co dalej?

Po wyborze inwestycji, przyszedł czas na wybór rzutu konkretnego mieszkania. Z pewnością masz już swoje preferencje 🙂 A my, mamy dla Was ofertę nie do odrzucenia!

PomagamyUrządzać organizuje codzienne DARMOWE konsultacje rzutów mieszkań. Możecie przyjść z projektami mieszkań, a architekci doradzą Wam jaki układ będzie dla Was najbardziej optymalny:) Zobaczcie harmonogram konsultacji: link

Dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z takiej konsultacji na miejscu, zapraszamy po poradę online 🙂 Więcej informacji: wkrótce

Sprawdź, czy stać Cię na to mieszkanie

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zweryfikuj swoją zdolność kredytową. Na początku najlepiej udać się do pośredników bankowych, którzy posiadają szeroką ofertę banków. Dzięki temu stworzysz sobie orientacyjny obraz Twoich możliwości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, udaj się również bezpośrednio do banków, w których wyliczono dla Ciebie najlepszą ofertę. Porównaj, która oferta będzie dla Ciebie korzystniejsza Ta zaproponowana przez bank, czy pośrednika. Z pozoru może się wydawać, że kredyt brany indywidualnie w banku, będzie korzystniejszy. Pośrednicy często posiadają jednak bardziej atrakcyjne promocje. To właśnie u nich możemy wyhaczyć “perełkę”.

Negocjuj cenę! – Targi mieszkaniowe – i co dalej?

Pierwszy krok w negocjacji kosztów to znajomość wiarygodnych cen na rynku! Sprawdź je z Urban ONE. Oszacuj wartość mieszkania dzięki algorytmowi, który bierze pod uwagę ceny sprzedaży mieszkań z aktów notarialnych. Dzięki temu będziesz miał świadomość realnej wartości mieszkania 🙂 Zapoznasz się również z progami, do których warto podjąć się negocjacji. Jak negocjować mieszkanie? wkrótce

Byłeś na targach i masz dodatkowe sugestie? Podziel się nimi w komentarzach!

 

Zobacz także:

Targi mieszkaniowe – jak się przygotować?

Jaki metraż mieszkania wybrać? Określ swoje potrzeby

Cena mieszkania jako główne kryterium wyboru. Jak sprawdzić rzeczywistą wartość mieszkania?

 

 

Udostępnij: